Закоханий у світ краси
(Про М.В.Кундиса)
Михайло Васильович Кундис, колишній директор районного історико-краєзнавчого музею, вчитель, самодіяльний композитор. Народився в урочистій красі села Романівки, нашого району, що розкинулось неподалік Медоборових кряжів, у передвоєнному 1938 році. Людина щирої душі та доброго серця, яке здатне співчувати чужому горю. Він збирав та вивчав матеріали з минувшини Чемеровеччини, проводив велику краєзнавчу роботу серед учнів району з метою привиття їм любові до рідного краю багатого історією і сьогоденням і найпрекраснішим у світі багатьом – чудовими людьми.
У творчому доробку Михайла Васильовича музика більш ніж до 130 пісень на слова різних авторів.
Михайло Васильович Кундис, людина, що творила прекрасне для людей, прагнучи в своїх піснях відтворити всю красу і неповторність оточуючого нас світу.
Андрій Григорович Розенберг - досить видатна і колоритна постать в історії. Генерал від інфантерії, кавалер орденів Іоанна Єрусалимського та Андрія Первозванного, учасник італійського та швейцарського походів Олександра Суворова, з яким вони багато років за життя йшли пліч-о-пліч.
Андрій Григорович Розенберг народився в 1739 році в родині дрібного поміщика в с. Чорна Чемеровецького району. Завдяки своїм здібностям досить швидко просувався по службі - був головним суддею в конторі будівництва Балтійського флоту згодом опинився при імператорському дворі.
В 1769 році Катерина II посилає його з таємним дорученням в Італію до графа Орлова, де Розенберг бере участь у битві з турками, він проявив хоробрість та здібності при знищенні турецького флоту на Чесмі та відзначився при облозі фортеці Модена. В 1780 році Розенберг отримав звання генерал-лейтенанта.